Baner

MEMORIÁL – SCHODY 2023

V piatok 18.8.2023 sa v budove myhive Vajnorská, Tower 1 v Bratislave uskutočnil XXIV. ročník medzinárodnej súťaže Memoriál – SCHODY 2023.

Memoriál – SCHODY 2023 zorganizoval Hasičský a záchranný útvar hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy v spolupráci so Športovým klubom HaZÚ Bratislava a Krajským riaditeľstvom Hasičského a záchranného zboru v Bratislave. Je venovaný pamiatke ich bývalého kolegu, ktorý tragicky zahynul v roku 1997 pri výkone svojho povolania. Tento rok boli spomenutí aj ďalší traja príslušníci Hasičského a záchranného zboru, ktorí v rokoch 2021 a 2022 nečakane navždy opustili rady svojich kolegov.

Túto súťaž, beh do schodov hore až na osemnáste podlažie, súťažiaci prekonávajú ustrojení v kompletnom zásahovom odeve a počas výstupu musia používať autonómne dýchacie prístroje. Súťažilo 51 dvojíc a tak ako počas niekoľkých posledných rokov, aj tento rok zvíťazila známa dvojica z Českej republiky. Za KVANT nás reprezentovali kolegovia, ktorí prezentovali záchranárske kamery.