Baner

AŠOT A HAAS a KVANT – VÝSTAVA V INCHEBE

Pozývame všetkých načerpať energiu z umenia na jedinečnú výstavu s názvom RESONANCE OF LIGHT, ktorá je vyústením spolupráce renomovaného umelca Ašota Haasa a spoločnosti KVANT (stredisko 2). Výstava prebieha v bratislavskej Inchebe od 17.SEP – 17.NOV 2021.

Ašot Haas patrí k jedným z najúspešnejších autorov svojej generácie. Má za sebou množstvo úspešných slovenských a zahraničných výstav. Experimentuje s rôznymi technológiami a  materiálmi, ktorým dáva abstraktnú a geometrickú podobu. Láka ho nový pohľad na moderné technológie a ich využitie vo výtvarnom umení, ktorými sa snaží reagovať na súčasnosť. Pre jeho tvorbu je charakteristický minimalizmus, za ktorým sa často skrývajú zložité rovnice.
So spoločnosťou KVANT získal prestížne ocenenie – 2. miesto na ILDA Awards/Prolight + Sound vo Frankfurte na Mohanom v roku 2019. Teraz spolu prinášajú interaktívnu výstavu, ktorá spája výtvarné umenie s vedou a technológiou, ktorú KVANT propaguje širokej verejnosti. Samotná výstava je prepojením výtvarných diel realizovaných prostredníctvom najmodernejších technológii a materiálov s prepojením svetla a zvuku. Svetelné optické diela, či zvuková mutácia na základe pohybu alebo posúvanie zvuku na základe svetelného laseru a jeho impulzov. Toto všetko bude prístupné pre všetkých milovníkov tohto druhu umenia. Cieľom výstavy je vzbudiť v ľuďoch emóciu, ktorá vyvolá nový pohľad na danú skutočnosť.