Baner

DIDACTA 2022 – KOLÍN NAD RÝNOM

Tento rok Didactu hostil Kolín nad Rýnom. Roky pandémie a striktných reštrikcií zanechali stopy aj na jednom z najväčších veľtrhov didaktiky na svete. Tohtoročná Didacta bola niekoľkonásobne menšia, čo sa odrazilo aj na návštevnosti. Avšak aj v tomto ročníku dokázala zaujať množstvo návštevníkov, ktorí sa prišli pozrieť na vystavovateľov s tými najinovatívnejšími edukačnými pomôckami na trhu.

 

Napriek tomu, že sme oficiálne neboli registrovaní ako vystavovatelia, dobré vzťahy s rakúskou firmou The CoolTool nám umožnili využívať časť priestorov ich stánku, a tak sa prezentovať aj našimi produktmi z portfólia KVANT forschool. Na našej časti steny nechýbala veleznáma GONka či nové verzie spektrometrov Spectra so Spectralom PLUS. Oči návštevníkov pútala taktiež naša stále horúca astronovinka – Astro Laser Set, ktorá vzbudzovala azda najväčší záujem.
Susedili sme s veľkými nemeckými menami, ako sú PHYWE, LD Didactic či Lucas-Nülle, ktorých priestory boli asi najväčším lákadlom našej haly. Celkovo veľtrh disponoval štyrmi halami rozdelenými podľa zamerania. Od školských učebníc, cez detské ihriská, až po sofistikované laboratórne pomôcky a digitalizáciu školstva, každý návštevník si prišiel na svoje a odniesol si množstvo zážitkov, vedomostí a hlavne inšpirácie.
Behom piatich dní výstavy sme sa stretli s viacerými známymi obchodnými partnermi, utužili vzťahy a nadviazali nové kontakty s potenciálnymi zákazníkmi. Mimo toho sme absolvovali niekoľko biznis večerov a nevynechali sme ani krátku prechádzku centrom Kolína, ktorého dominantou je hlavne Kolínsky dom či Veľký kostol svätého Martina.