Baner

EURÓPSKA NOC VÝSKUMNÍKOV 2017

Mníchovský „Oktoberfest“ bez piva, stupavské „Dni zelá“ bez kapusty, bratislavská „Európska noc výskumníkov“ bez KVANTu. Reálne? Nie. Všetko prebehlo ako obvykle. Penivý mok i hlávková zelenina na svojich akciách v ponuke nechýbali. A my? Dalo sa pochybovať? Samozrejme, boli sme. Od úplného začiatku až do najkoncovatejšieho konca. Ba ešte dobrý kus za ním, aby nebola zmena.

Aj tento rok sme v našej stánkovej účasti predviedli široké technické vybavenie. K tomu tvorivý entuziazmus a nekonečnú vytrvalosť reprezentantov. Zabudnuté nezostalo ani bezodné vrece s odmenami pre šikovných, rýchlych, snaživých. Ale aj maličkých. Ich záujem a milá snaha sú dnešnou radosťou i prísľubom pre budúcnosť. Davy v „Starej tržnici“ boli všade, rady hlavne u nás. Ponúkli sme nielen možnosť vidieť, ale predovšetkým dotknúť sa, skúsiť, cítiť, zažiť, pochopiť. Niet divu, že nás, najvýraznejších, organizátori priateľsky požiadali, či by sme aspoň na chvíľu, mohli trošku zvoľniť. Vraj pre celkový program podujatia, ani pre statiku budovy nie je úplne ideálne, toľké sústredenie pozornosti na jedno miesto.

Posledný septembrový piatok sme znova ukázali, aké sú vedecké poznatky i školské učivo, pútavé a ľahko pochopiteľné, keď sú dobre naservírované. Už dopoludnia bolo jasné, že kto hrá s nami, je na strane víťazov a s radosťou si môže ísť po porciu jednotiek z fyziky alebo matematiky. V ďalšej roli, ako nezastupiteľný technologický partner, dali naši špičkovo vybavení profesionáli miestnemu dianiu, punc už obvyklej výnimočnosti. S prehľadom, v konkurencii viac ako 300 miest Európy. Široko–ďaleko unikátnym príspevkom bola tiež všeobecne očakávaná laserová show. Jej veľkoleposť a originalita korunovali záver vystúpení 11. ročníka Európskej noci výskumníkov 2017.
S veľkým poďakovaním všetkým, ktorí sa podieľali na organizovaní našej prezentácie.