Baner

LASER TRAFFIC COUNTER

Ide o jedinečné autonómne zariadenie svojho druhu, ktoré vyvinula naša spoločnosť KVANT. Vývoj, ktorý trval 6 mesiacov, prebiehal výlučne na Slovensku. Zariadenie ako také bolo vyvinuté prioritne pre nášho zákazníka, ktorý prišiel za nami s požiadavkou inovácie ich radarového zariadenia. S našimi dlhoročnými skúsenosťami v oblasti „vision“ sme ale navrhli nové zariadenie, ktoré pracuje na optickom princípe a vo veľa oblastiach prevyšuje vlastnosti radarového merania.

Našou spoločnosťou boli pre toto zariadenie vyvinuté komponenty ako je riadená spotreba batérie s čo najvyššou účinnosťou, riadené infra osvetlenie, ktoré ovládame vlastnou aplikáciou a pomocou ktorého vieme urobiť snímky aj pri zlej viditeľnosti a za každého počasia. Nie sme teda závislí na počasí. Zároveň využívame na vyhotovenie snímok priemyselnú kameru s filtrom, ktorý filtruje okolité svetlo a kamera sa zameriava na to čo potrebujeme. Snímky sú bez kompresie a teda sú oveľa kvalitnejšie než pri použití obyčajných kamier. Celé zariadenie je napájané z LiFePO4 batérie, ktorej hlavná výhoda je dvojnásobná výdrž oproti oloveným batériám. Ďalšia výhoda je váha a taktiež hĺbka vybitia až na 80 % pri počte cyklov 8000 .

Zariadenie je plne autonómne a inštalácia je jednoduchá, ale zároveň s vysokou bezpečnosťou. Obsahuje náklonové snímače, snímače otrasu a snímač otvorenia dverí. Všetky tieto bezpečnostné prvky sú napojené na GSM modul, ktorý v prípade potreby vyšle informáciu na dispečing. Na trhu momentálne takéto riešenie ešte nie je. Sú iba podobné zariadenia, ktoré ale vedia iba buď merať rýchlosť, alebo snímať obraz. My sme spojili tieto dve funkcionality do jedného zariadenia a navyše sme odbúrali potrebu napájania. To znamená , že dokážeme merať prechádzajúce vozidlá a zároveň ich aj identifikovať nepretržite 48 hodín.

Využiteľnosť zariadenia Laser Traffic Counter: