Baner

MEMORIÁL VLADIMÍRA RUŽIČKU

Ako obvykle, aj tento rok sme podporili už 18. ročník hasičskej súťaže Memoriálu Vladimíra Ružičku, ktorý sa konal 18. augusta 2017. Miesto konania súťaže bolo vo výškovej budove bloku C na Stavebnej fakulte STU tu v Bratislave.
Ide o súťaž dvojčlenných družstiev hasičov v behu do 22. nadzemného podlažia objektu, s osobnými ochrannými pracovnými prostriedkami a za použitia autonómnych dýchacích prístrojov (ADP). Meria sa čas druhého člena súťažiaceho družstva. Rozdiel medzi dvomi bežiacimi hasičmi nesmie byť väčší ako dĺžka jedného schodišťového ramena. V opačnom prípade by bola súťažiaca dvojica diskvalifikovaná.
Hlavnú prezentáciu ADP – dýchacích prístrojov od výrobcu SCOTT Safety robil náš tím kolegov + jeden externý spolupracovník. Náš tím sa zúčastnil aj súťaže a skončili sme s časom 3 minút a 38 sekúnd ako ôsmy z celkového počtu 56 tímov. Bola to skvelá skúsenosť odprezentovať naše produkty priamo v akcii. Novinka tohto roku je ochranná dýchacia maska SCOTT SIGHT, ktorá zatiaľ ako jediná na trhu má integrovanú termokameru priamo v zornom poli masky. Táto inovácia poteší srdce každého zásahového hasiča kdekoľvek na svete.