Baner

ODOVZDÁVANIA CIEN ILDA V SPOJENÝCH ŠTÁTOCH AMERICKÝCH

S radosťou vám prinášame správy z nášho nedávneho účastníctva na ILDA konferencii 2023. Aj tento rok sme sa rozhodli nevynechať túto prestížnu udalosť, ktorá nás neustále inšpiruje a umožňuje nám ukázať náš talent svetu.

ILDA konferencia tento rok prebehla v Spojených štátoch amerických, konkrétne v Severnej Karolíne, v útulnej obci známej ako Atlantic Beach. Bol to pre nás opäť nezabudnuteľný zážitok, ktorý nám otvoril dvere k novým príležitostiam a nápadom.

Naši kolegovia zo show production si odniesli dve ocenenia, ktoré nás nesmierne potešili a potvrdili našu výnimočnosť v oblasti laserového umenia. Prvé ocenenie získali za projekt s názvom „Biela noc 2022: Liiine„. Tento projekt sa umiestnil na treťom mieste v kategórii „Fine Art Laser Display„.

O tomto projekte:

Tvorcovia pozvali divákov do historického budovy Fakulty architektúry a dizajnu STU, kde využili lasery na vytvorenie ohromujúcej svetelnej inštalácie, vytvárajúcej hru línií voľného priestoru. Monumentálna architektúra lúčov vytvorila takmer unikátne prostredie a priťahovala návštevníkov do procesu tvorby, letu a levitácie. Táto inštalácia bola súčasťou umeleckého podujatia Biela noc 2022.

Druhé ocenenie, a to hneď prvé miesto v rovnakej kategórii „Fine Art Laser Display“, sme získali za projekt s názvom „Hika-Rakuyo„. Tento projekt predstavoval tvary bez reality, ktoré boli rozpoznané nepretržitým prekrývaním priamych línii svetla, ktoré neexistujú v prírode. Kvety, ktoré existujú vo vzduchu, sa odrážali v hmle. Táto inštalácia prostredníctvom umeleckej hudby predstavovala dva prvky – Hika (rozptyľovanie kvetov) a Rakuyo (padajúce listy), ktoré divákom
pripomínali neustály stav premennosti života. Projekt bol premietaný na vodnú plochu a bol súčasťou festivalu Noor v Rijáde.

Sme hrdí na našich kolegov a ich úspechy na ILDA konferencii 2023. Tieto ocenenia sú pre nás dôkazom našej oddanosti a vášne pre laserovú technológiu.