Baner

SCHODY VÝŠKOVEJ BUDOVY INCHEBA ZDOLÁVALI DESIATKY HASIČOV

V piatok 9. septembra 2022 sa v bratislavskej INCHEBE konal XXIII. ročník Memoriálu Vladimíra Ružičku – SCHODY 2022. Súťažné dvojice tvorené profesionálnymi i dobrovoľnými hasičmi si porovnali svoje sily vo vybehnutí do najvyššieho poschodia administratívnej budovy INCHEBA. Na podujatí sa napokon zúčastnilo 43 súťažných dvojíc, vrátane jednej dvojice z Maďarska, dvoch dvojíc z Českej republiky a na 17. poschodie vybehla aj pätica žien. Ocenenie pre najrýchlejšiu ženu skončilo v rukách členky DPO Važec, ktorá dosiahla čas 3:54:20 min. Najstarším súťažiacim XXIII. ročníka bol s časom 5:39:65 min.

Celkovými víťazmi podujatia sa stali českí hasiči, ktorí 17. poschodí zdolali za 2:44:69 min. Na druhom mieste skončili ich českí kolegovia z Pardubíc s časom 2:52:77 min. a stupeň víťazov uzatvorili členovia DHZ Kátlovce , ktorí boli v cieli za 3:00:43 min.
Pozvanie na podujatie prijal aj prezident Hasičského a záchranného zboru a  ocenenia a vecné dary od partnerov podujatia odovzdávala najrýchlejším aj čestná predsedkyňa.