Baner

SILVESTER 2021 V BELEHRADE

Oslavy vítania nového roku bývajú v svetových metropolách vždy veľkolepé a jedinečné. Zatiaľ, čo sa vo viacerých krajinách Európy kvôli pandemickej situácii nekonali, v srbskom Belehrade tomu bolo naopak. Kula tower je v súčasnosti ešte nedokončená moderná výšková budova, situovaná na brehu rieky Sáva v najmodernejšej časti mesta Belgrade Waterfront. So svojou výškou 168 metrov a 42 poschodiami má tendenciu stať sa najvyššou stavbou v regióne.
Prijali sme náročnú výzvu, zapojili sme sa do medzinárodnej súťaže, vyhrali sme ju a museli sme dokázať, že to dokážeme. V spolupráci s renomovaným srbským partnerom SkyMusic Production a špičkovou americkou firmou Fireworks by Grucci sme zrealizovali ohromujúcu a dychberúcu multimediálnu show s dominantným ohňostrojom.

Samotná show bola riadená časovým kódom, s ktorým boli zosynchronizované všetky jej prvky, či už naše alebo partnerské – laserové projektory, svetelné hlavy na konzolách, svetelné hlavy na balkónoch, video obsah na fasáde, ohňostroj z rôznych miest na budove, ohňostroj z nábrežia a hudobná zložka. Priebeh celej multimediálnej show vysielalo v priamom prenose niekoľko srbských TV kanálov a bola zároveň premietaná na troch pódiách v meste. Keď show skončila, na budove ostali v prevádzke media fasáda a svetelné hlavy, ktorých pútavé a výrazné lúče ešte dlho do noci prenikali cez hmlu a do veľkej vzdialenosti zvýrazňovali aktuálnu dominantu Belehradu.