Baner

ŠKOLENIE V MATRIXE, LONDÝN

V dňoch 27. a 28. marca sme sa zúčastnili na historicky prvom celosvetovom stretnutí obchodných partnerov spoločnosti Matrix, priamo v srdci severného Anglicka v mestečku Halifax. Na čo sa môžu naši zákazníci tešiť?

NOVÝ PRODUKTOVÝ RAD AEROSPACE
Nový rad produktov pre oblasť letectva predstavuje zaujímavé pomôcky pre budúcich leteckých inžinierov, a tiež pilotov, je v súlade so smernicami Európskej leteckej bezpečnostnej agentúry, ktoré sú vo svete považované za zlatý štandard pre leteckých mechanikov.

VETERNÝ TUNEL
Cvičný veterný tunel predstavuje bezprecedentnú novinku, určenú na výučbu princípov aerodynamiky a pozorovanie prúdenia kvapalín. Výhodou je jeho nízka hmotnosť (18 kg) a jednoduchá transportovateľnosť. Tunel nie je nutné inštalovať fixne, čím vyniká možnosťou jednoduchého presunu medzi učebňami. Veľkosť vzduchovej komory je 125 mm, maximálna sila vetru je 25 m/s. Samozrejmosťou je využitie dymového generátora, čím je možné vizuálne pozorovanie smeru vetra okolo testovacích objektov vo vzduchovej komore.

LOCKTRONICS AUTOMOTIVE
Vzdelávacie sady Locktronics síce nie sú na trhu žiadnou novinkou, prvá sada bola predstavená už pred 60 rokmi, ale komplexné využitie v oblasti automotive na študovanie elektroniky vozidiel je novinkou v rámci sád. Za pomoci riadiacich jednotiek, ktoré je možné napojiť viaceré sebou do série, vzniká presný simulátor procesov vo vozidle, vrátane funkčných prvkov, generovania chýb a následnej identifikácie problémov. Samozrejmosťou je možnosť pripojenia takýchto obvodov na komerčné diagnostické stanice, a možnosť pripojenia koncových aktuátorov a senzorov, ako sú senzory teploty motora, tlaku, osvetlenie vozidla, a pod.

SMART FACTORY HMI JEDNOTKA

Novinkou v produktovom rade Automatizácie je integrovaná HMI jednotka, ktorá obsahuje integrované PLC Siemens S7, spolu s dotykovým displejom a prepojovacie prostredie na jednotlivé sady, čím je možné jednotku pripojiť priamo k týmto sadám, bez nutnosti využitia doplnkových
prevodníkov. Výhodou je tiež bezdrôtové prepojenie cez wifi alebo bluetooth, používateľ tak môže ovládať napr. model továrne plne bezdrôtovo, základnú sadu cez wifi a robotickú ruku prostredníctvom bluetooth.