Baner

VÝSTAVA TOY FAIR

Chcete vedieť, ako vyzerá jedna z najväčších výstav hračiek a učebných pomôcok v Európe? Pozrite si fotky z našej návštevy.
Každoročne mesto Norimberg privíta na prelome januára a februára stovky vystavovateľov a tisícky návštevníkov na výstave, ktorá ulahodí každému dospelému, v ktorom stále drieme dieťa.

Predstavte si plochu výstaviska Incheba v Bratislave. A teraz si ju predstavte 12 krát vedľa seba – tak to je plocha, na ktorej je výstava Toy Fair nainštalovaná.

V stredu ráno 31.januára 2018 sme si s kolegom dali predsavzatie, že vynecháme všetky pavilóny, ktoré sa netýkajú učebných pomôcok… ale myslíte, že sa to dá? Atmosféra výstavy vás vtiahne a už to ide – nevynecháte ani pavilón krehkých bábik, ani ten, kde sú dokonalé malé modely železníc, alebo všetko pre perfektný karneval. A keď sme systematicky zľava doprava a zo severu na juh prešli všetkých vystavovateľov učebných pomôcok, kde mimochodom nie je dovolené fotografovať, skončili sme úplne vyčerpaní v pavilóne „Best of China“, kde nájdete presne to isté, čo v stánkoch vychýrených značiek – akurát tie značky tam nie sú a fotografovať môžete. Tak asi aj to prináša globalizácia. Ale dosť slov, nech za dojmy hovoria fotografie.